+48 536 331 661 kontakt@lataj-balonem.pl

pierwszy lot balonem

Pierwszy lot to zwykle ekscytacja, ale też trochę obaw i pytań.

Z chęcią na nie odpowiemy.

Informacje o locie balonem

Przede wszystkim czas. Sam lot trwa mniej więcej godzinę, ale całe doświadczenie około czterech.

Lot odbywa się w godzinach wczesnych porannych lub późnym popołudniem/ wieczorem. Loty w ciągu dnia zwykle się nie odbywają.

Wysokość lotu potrafi sięgać 1500 metrów, lecz już nawet na kilkuset widoki potrafią być niesamowite. Dystans jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Te odpowiednie do lotu to brak opadów, mocnej mgły i silnego wiatru. Ten nie powinien przekraczać 5 metrów na sekundę (około 20km/h) a temperatura poniżej 30 stopni celsjusza.

Gdy pilot znajdzie już odpowiednie miejsce zaczyna się ulubiona część wielu pasażerów – lądowanie. Kosze balonów są stworzone z myślą o bezpieczeństwie i komforcie, więc sam proces jest bezpieczny i niezmienny od 200 lat. Czasem lądujemy pionowo, czasem pod skosem, w zależności od warunków.

Jak się przygotować do lotu balonem

Czyli wygodne ubranie, porządne buty i dobry humor.

Ubranie w czasie lotu powinno być dostosowane do pogody. Lot balonem to spokojne przeżycie, ubierzmy się tak, jakbyśmy się wybierali na dłuższy spacer. Przede wszystkim ciepło i wygodnie.

Pasażerowie są czasem proszeni o pomoc w przygotowaniach balonu do lotu. Pomaga to przyspieszyć ten proces. Dlatego zalecamy ubrania, które mogą ulec zabrudzeniu.

Należy również pamiętać, że nasza przygoda to nie tylko sam lot. Czasem balon ląduje na trochę podmokłym terenie i wtedy przydają się porządne buty.

Oprócz odpowiedniego ubioru, można zabrać ze sobą aparat/ kamerę. Widoki są warte uwiecznienia.

Już nie czekaj
Zarezerwuj lot